Нікополь. Комунальний заклад "НСЗШ І-ІІ ступенів № 11"

Учнівське самоврядування

В КЗ «НСЗШ № 11» з 2005 року діє учнівське об’єднання  «Пізнай себе сам» (5-9 класи). Головний орган учнівського самоврядування – рада лідерів, який очолює Лідер школи – координатор і адміністратор всієї роботи дитячого колективу.
Рада школи - працює за такими секторами: молодша зміна, навчання і порядок, креатин, інтелект, турбота і милосердя, котигорошко, прес-центр.

Навчання і порядок - організовує допомогу в разі потреби учням, які мають низький рівень навчальних досягнень, залучає учнів до гуртків, надає допомогу вчителям в організації тематичних вечорів, проводить заходи, направлені на підвищення якості знань учнів (предметні олімпіади, вечори, стінгазети, конкурси, огляди підручників) та ін.

Молодша зміна – надає допомогу педагогічному колективу у вихованні свідомої дисципліни, дотримання учнями Правил для учнів, організовує проведення виховних заходів з учнями молодших класів.

Прес-центр – здійснює оперативне й якісне інформаційне забезпечення життя школи, естетичне та художнє оформлення навчальних кімнат, художнє оформлення шкільних свят.

Креатив – керує проведенням культурно-масових справ, організацією шкільних і класних вечорів, свят народного та шкільного календаря, розподіляє між класами та учнями доручення по підготовці цих заходів.
Котогорошко – допомагає в проведенні різних спортивних акцій, турнірів, туристичних змагань і походів, пропаганди здорового способу життя.

Турбота і милосердя – допомагає одиноким літнім людям, ветеранам Великої Вітчизняної  та Афганської  війн, інвалідам, проводить доброчинні заходи.Робота полягає у вихованні в учнів дбайливого ставлення до шкільного та особистого майна, виховання колективізму в процесі роботи на благо своєї школи та країни.

Інтелект – розвиває розумові здібності учнів, сприяє створенню гнучкого, багатогранного інтелекту, творчого мислення, виховує колективізм в процесі роботи на благо своєї школи та країни.
Врядування в школі має двоступеневу структуру – загальношкільну і класну.
     Слід зазначити, що правильно організоване за змістом і формою учнівське врядування містить потужний виховний потенціал, розвиває лідерські якості, формує соціальний досвід та ціннісні орієнтації, створює простір для самореалізації, сприяє усвідомленню особистістю своїх прав, свобод, обов’язків, вияву самостійності учнівської молоді, самоствердженню у суспільно - значущій діяльності, захищає від негативних впливів соціального середовища, виховує активних громадян держави.

nbsp;nbsp;